News

Testy

3 fala nieco rozczarowała Samsung GT-S8600 (Wave3)

Samsung Wave 3 czyli 3 generacja udanego modelu smartfonu. Pierwsza generacja Wave wniosła na rynek smartfonów rewolucje w postaci nowego systemu operacyjnego o nazwie Bada. Jest to bardzo ciekawy system operacyjny ale nie o nim będzie w naszym teście. Samsung Wave pojawił się z wyświetlaczem AMOLED oraz szybkim procesorem i dobrym aparatem fotograficznym. Czego chcieć więcej ? Czy można udoskonalić niemalże doskonały model telefonu ?

 

 

Wcześniej zanim w moje ręce wpadł Wave 3 byłem dumnym użytkownikiem drugiej generacji Samsunga Wave. Z sentymentu do telefonu sięgnąłem po jego następcę. Prowadzę serwis kulinarny djgotuje.pl gdzie za  pomocą poprzednika Wave 3 zrobiłem 80% zdjęć jakie znajdują się w przepisach, relacjach i recenzjach. Z powodów problemów osobistych musiałem pożegnać sie z moim Wave 2, ale nadszedł czas gdzie dzięki zbiegowi okoliczności mogę Wam drodzy czytelnicy przedstawić moje boje z najnowszą generacją Wave 3.

Troszkę danych na oficjalnej stronie Samsung Polska

Specyfikacja techniczna Samsunga GT-S8600

Procesor 1GHz daje radę choć nie wiem czemu czy to jest wina systemu czy telefonu ale przycina się jeśli jest włożona karta pamięci większa niż 8 GB? Mnie to nie przeszkadza ale powiem że czasem irytuje dostaje zadyszki i zawiesza się. Czytałem kilka innych testów i w większości przypadków występuje ten błąd. Mam nadzieje że to jest systemowa i w następnym wcieleniu Systemu Bada zostanie on naprawiony. Wróćmy do samego wyglądu telefonu. Design jest poprawny i sprawia wrażenie telefonu, który aspiruje do najwyższej półki. Jest to niestety kategoria średnia smartfonów. Wave-owi brakuje sporo do flagowego Samsunga Galaxy S2 o S3 nie wspomnę bo to już inna bajka. Przód telefonu zdobi wielka tafla szkła Gorilla Glass. który elegancko przechodzi w remkę z tworzywa sztucznego na dole telefonu pośrodku znajduje się przycisk fizyczny Home, na jego bokach znajdują się dwa przyciski dotykowe odbioru i zakończenia rozmowy.

Po bokach mamy jeszcze trzy przyciski. Prawa strona ma pojedynczy przycisk który spełnia dwie funkcje podstawową jest przyciskiem blokady ekranu oraz włącznika

Po lewej tronie mamy wąski przycisk głośności o ile jest to ładne wykonanie ale jak ktoś ma nie zgrabne palce może być utrudnieniem w korzystaniu.

Telefon z tyłu zakrywa szczotkowane aluminium które nadaje słuchawce elegancji. Aby dostać się do baterii i gniazd kasty sim i pamięci w poprzednim modelu zdejmowało sie pokrywkę w nowym naciskamy duży klawisz który pozwala na odsunięcie do góry całej tylnej obudowy

Kilka słów o jakości połączeń nie odnotowałem jakiś dramatycznych spadków jakości ale mam zastrzeżenie do głośniczka zewnętrznego który jest także odpowiedzialny za dzwonek telefonu jest odrobinę za cichy co sprawia że w połączeniu z niezbyt silna wibracją powoduje że w ruchu miejskim można przeoczyć rozmowę. Zasięg poprawiono w stosunku do poprzedniej generacji. Tak samo wyposażono słuchawkę w komplet możliwości łączenia się ze światem

  • WiFi
  • Bluetooth
  • HSDPA
  • EDGE

Zabrakło technologi NFC ale jak juz wspomniałem telefon ten jest klasyfikowany jako średniej klasy.

Telefon został także bogato wyposażony w centrum rozrywki. Na jego pokładzie znalazł się odtwarzacz wideo obsługujący popularne kodeki video oraz HD jak dobrej jakości odtwarzacz muzyczny oraz radio FM z RDS (działa po podłączeniu słuchawek). W komplecie znajdziemy dobrze grający zestaw słuchawkowy, który podpinamy od dołu telefonu zaraz obok złącza USB które służy do wymiany danych jak i ładowania. Bardzo mi się podoba unifikacja ładowania telefonów gdyż nie muszę zabierać ze sobą tabuna ładowarek wystarczy teraz jedna. Znów skacze z tematu na temat do ładowania i baterii za chwilę wrócimy. Słuchawki dołączone do telefonu dobrze przenoszą dźwięk, mają głęboki soczysty bass to jest coś co lubię ale są to tzw „pchełki” czyli słuchawki dokanałowe, a te mogą uszkodzić słuch, więc bardzo ostrożnie ze słuchaniem. Słuchawki pełnia także rolę zestawu słuchawkowego. Rozmówce bardzo dobrze słychac a i osoba do której mówimy dobrze nas słyszy, co jest rzadkością w zestawach słuchawkowych dołączanych do telefonów. Do telefonu możemy podłączyć jakiekolwiek słuchawki pod warunkiem że mają on 3,5mm wejście.

Bateria i mobilność.

Bateria Wave3 jest dosyć mocna stroną telefonu ma ona pojemność 1500 mAh i wystarcza przy normalnym użytkowaniu telefonu do dwóch dni. Trochę internetu, normalne użytkowanie rozmów telefonicznych i SMS-y.

Internet i Social Media

Wave 3 jest w pełni wyposażony w dogodnych klientów dla maniaków Facebooka oraz Twittera jak i za pomocą sklepu Samsung Apps można znaleźć praktycznie dowolnego klienta do łączności ze znajomymi. Przeglądanie stron za pomocą 4″ ekranu Super AMOLED jest czystą przyjemnością pod warunkiem że jesteśmy w zasięgu WiFi lub 3G, po EDGE tez da sie pracować ale zajmuje to trochę więcej czasu.

Podsumowując

Bardzo ciekawy telefon, który niestety nie został dopracowany do końca nie wiem czy to wina systemu czy hardware. Ogólnie bardzo mi sie podoba robi rewelacyjne zdjęcia jak na telefon który wyposażony jest w matryce 5 Mpx. Mimo wielu zalet ja osobiście rozczarowałem się tym telefonem. Dokładnie rozczarował mnie nie tyle sam telefon co druga odsłona systemu Bada. To bardzo ciąży na telefonie niestety. Brak mechanicznego spustu migawki do którego sie przyzwyczaiłem w Wave2 jest błędem. Brakuje go podczas robienia zdjęć bardzo. Jest tez kilka elementów których mi brakuje z systemu Bada 1.2.

Ocena ogólna 7/10

cena zaczyna się na allegro i w komisach od około 700 zł

Pozdrawiam

DJ Czas

P.S. Przykładowe zdjęcie zrobione Samsungiem Wave 3

Komentarze

Komentarzy

%d bloggers like this: