News

Testy

Klawiatura Logitech K800 długo szukałem ale znalazłem …

      Znalazłem swój ideał klawiatury, można by tak rzec, ale czy na pewno.

Zanim w moje ręce wpadła klawiatura Logitech K800 używałem wielu wielu innych przewodowych i bez przewodowych.  Wszystkie te klawiatury miały jedną wspólną ze sobą cechę. Mianowicie ciężko było na nich pisać skok klawiszy był ogromny, które przypominały te z maszyny do pisania z początków XX wieku. Kątem oka zerkałem na klawiatury moich znajomych którzy mają laptopy i komputery Apple. Marzyła mi się klawiatura która będzie miła w dotyku i łączyła w sobie cechy klawiatury laptopa dla komputera stacjonarnego.

Klawiatura dotarła do mnie w eleganckim czarnym opakowaniu. nie zamieszczam zdjęcia w opakowaniu, dlatego że używam już tej klawiatury przez prawie rok. Prowadzę serwis internetowy http://djgotuje.pl oraz bloga http://człowieczek.pl na których dokonuje dużo aktualizacji i wpisów.

Z klawiatura K800 zdążyłem się bardzo zaprzyjaźnić, ba wręcz pokochałem szczerą wielką dozgonną miłością. Układ klawiatury jest idealnie dopasowany do moich niezgrabnych paluchów i łap. Ludziom którzy mają długie palce jak i takim którzy mają drobne kobiece paluszki będą mieli naprawdę wygodną pracę. Klawiatura po mimo dużego obciążenia eksploatacyjnego, nie zanotowałem aby klawiatura brudziła sie jedynie wokół klawisza spacji  zbierało sie najwięcej kurzu. Moje biurko na którym pracuje nie jednokrotnie robi także za stołówkę, warsztat mechaniczny więc klawiatura nie ma lekko do tego tumany zmagazynowanego wśród bałaganu papieru kurzu. Duży plus dla producenta klawiatura K800 nie kurzy się zbytnio. 

Jak widać na zdjęciu klawisze są bardzo przyjemne w dotyku, mają specjalnie wyprofilowane wgłębienia, które powodują że pisanie na niej jest proste i pewnie trafia się w zamierzone klawisze. Tak konstrukcja klawiszy pozwala na zaoszczędzenie czasu poprzez mniejszą ilość litrówek. Klawiatura jest wyposażona system Perfect Stroke który zapewnia minimalny skok klawiszy, oraz to że nasz klawiatura jest bardzo cicha. K800 jest klawiaturą pełnowymiarową spełniającą wszelkie wymagania systemu Windows 7.

Dodatkowo konstruktorzy wyposażyli klawisze funkcyjne w dodatkowe funkcje, które uaktywniają się poprzez jednoczesne naciśniecie klawisza FN oraz danego klawisz funkcyjnego. Mamy możliwość dowolnego zaprogramowania klawiszy funkcyjnych

  • Klawisz home
  • Klient Poczty
  • Wyszukiwarka
  • Przełącznik aplikacji
  • klawisze sterowania podświetlenia klawiszy
  • stan naładowania klawiatury
  • wyłącznie komputera/ uśpienie
  • cztery klawisze obsługujące odtwarzacz muzyczny

Dodatkowo nad klawiaturą numeryczna znajdują się klawisze obsługi poziomu głośności i skrót do systemowego kalkulatora. Klasyczny klawisz skrótu który jest odpowiedzialny za menu został przypisany jako druga funkcja klawisza Print Screen.

Do pisania i klawiszy jeszcze wrócimy na koniec a teraz trochę techniki. K800 komunikuje się z komputerem za pomocą nadajnika „Unifying” jest to maleńka zatyczka która praktycznie nie wystaje z komputera a zapewnia możliwość komunikowania się klawiatury,myszki,touchpada, i innych peryferiów z komputerem w technologi 2.4 GHz. Zasilanie klawiatury jest za pomocą zainstalowanych na stale akumulatorów które po pełnym naładowaniu pozwalają nam na około 2 tygodniową pracę. Ładowanie odbywa się za pomoca portu mikro usb z tyłu klawiatury

Jak nie używamy klawiatury a potrzebujemy miejsca na biurku możemy ja odstawić pionowo na tylne ściance przez co redukujemy miejsce jakie zajmuje klawiatura do minimum. Mała rzecz a jaka praktyczna.

Na koniec zanim podsumowanie wisienka na torcie

K800 jest wyposażona w podświetlane klawisze :):)

Podświetlenie klawiszy jest prawie idealne, niestety ale nie jest równomierne sa pola które są jaśniejsze i a inne ciemniejsze. Nie ma rzeczy idealnych, ale mimo tego mankamentu, który może perfekcjonistom przeszkadzać w nocy pracuje się idealnie. Klawiaturę wyposażono w czujnik ruchu który jak ręka znajdzie się nad klawiaturą uaktywnia podświetlenie o zadanym natężeniu. Tutaj pojawił się drugi mankament który może być irytujący np podczas oglądania filmu nie kładźcie smartfona w okolicy klawiatury. Każdorazowa komunikacja telefonu z BTS-em powoduje uaktywnienie się podświetlenia 🙁

Podsumowanie

Ogólnie Logitech K800 jest bardzo dobrą klawiaturą która jest bardzo wygodna w użytkowaniu. Ja po prawie roku użytkowania jej musiałem mojej mamie coś zrobić na jej komputerze gdzie oddałem jej moją starą klawiaturę MX5000 także firmy Logitech, doznałem szoku jak napisałem na początku w porównaniu z K800. Moja stara klawiatura przypominała mi maszynę do pisania nie dość że wysoka to klawisze wydały mi się strasznie toporne. To co pisze na K800 zajmowało mi na tamtej klawiaturze 3 razy dłużej a po chwili odzywały się nadgarstki. K800 polecam szczególnie tym którzy dużo piszą cenią sobie komfort i elegancję.

Ogólnie K800 zdobyło 8 pkt na 10 możliwych

cena około 350 zł

Polecam

DJ Czas

Komentarze

Komentarzy

%d bloggers like this: