News

Testy

Monitor dla profesjonalisty czyli Phillips BDM3270

Ten o to monitor przez ponad 3 miesiące gościł na moim biurku, pokazując mi, jak może wyglądać codzienna praca przy obróbce zdjęć. Zapraszam do relacji z użytkowania… Jak już wiecie, przez 3 miesiące byłem szczęśliwym posiadaczem monitora Phillips BDM 3270. Monitor ten jest skierowany do ludzi zajmujących się w codziennej pracy projektowaniem, obróbką zdjęć oraz wszelkiego rodzaju prac związanych z grafiką, składem DTP i nie tylko. Pierwsza myśl, jaka mi przeszła przez głowę, odbierając przesyłkę, że pudełko jakby jest od mniejszego monitora, a nie od takiej wielkiej kobyły.

Zobaczmy więc, jak wygląda.

Wygląd

Na pierwszy rzut oka monitor niczym się nie wyróżnia się na tle pozostałych monitorów. Matowa matryca, nieduże ramki, żadnych udziwnień. Prostota ta jest jednak przełamana na dole przez dekor, na którym znalazło się logo.

Dekor ten jest na tyle delikatny, że nie odciąga uwagi podczas pracy. Jednak czasem potrafi delikatnie dać w kość, kiedy odbija się w nim światło, ale jest to na tyle mała wada, że tak jak napisałem, da się z nią żyć. Po prawej stronie patrząc na monitor mamy dotykowy panel sterowania.

Zobaczmy zatem, co kryje tył monitora. Muszę przyznać, że jak każdy nowoczesny monitor tak Phillips BDM3270 jest naprawdę świetnie wyposażony. Na tylnym panelu, do którego mocujemy podstawę, znalazł się szereg portów, pozwalający na podłączenie praktycznie każdego standardu przesyłu danych z karty graficznej i tak monitor obsługuje następujące standardy:

  • D-Sub,
  • DVI,
  • Display Port,
  • HDMI.

Z prawej strony mamy jeszcze jeden panel tym razem z portami USB

I tak dzięki temu możemy podłączyć za pomocą huba w monitorze 4 dodatkowe urządzenia USB w tym dwa w standardzie USB 3.0 i jedno z funkcją szybkiego ładowania.

Na uwagę zasługuje także podstawa, którą możemy dowolnie regulować wraz z funkcją PIVOT, a z tej z kolei ucieszą się graficy pracujący na systemach DTP.

Ogólnie monitor prezentuje się ciekawie i nudnie zarazem. Jednak nuda w przypadku monitorów profesjonalnych jest jak najbardziej wskazana. Ten monitor służy do pracy i powinien mieć jak najmniej zbędnych ozdób, by można było spokojnie przez x godzin się w niego wpatrywać.

Rozdzielczość monitora 2560 x 1440 czyli QHD pozwala na komfortową pracę.

Podsumowanie

Przez ponad 3 miesiące używania monitora, w końcu poprawiłem jakość obróbki zdjęć. Jako totalny amator, jeśli chodzi o zdjęcia, nie doceniałem sprzętu używanego do jego obróbki. Jednak jest to już kolejny monitor Phillipsa, jaki przeszedł przez moje ręce i utwierdza mnie w przekonaniu, że jednak trzeba będzie w najbliższej przyszłości zainwestować w sprzęt. BDM3270 jest godnym polecenia monitorem, przy cenie około 1600 zł dostajemy naprawdę kawał solidnego sprzętu do pracy. Polecam go szczególnie ludziom, którzy mają mały budżet, bo to jest jedno z tych narzędzi, które wpływają na komfort pracy.

Pozdrawiam i polecam
Stanisław | Potrzebuje to.

Komentarze

Komentarzy

%d bloggers like this: